Teflonski pekač

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

tema odprta - 3. apr 2006 19:37 | ogledi: 4.368 | odgovori: 13

Imam dva teflonska pekača - za srnin hrbet in šarkelj - različnih proizvajalcev. Iz podolgovatega pekača mi praktično izkoči pečen biskvit, medtem, ko mi iz modela za šarkelj še ni uspelo dobiti ven kolač brez poškodb. Nikoli nobenega nisem namazala, ker mi je bilo tako tudi rečeno. Zanima me, kje naredim napako, oziroma, ali so razlike med teflonskimi pekači. Imen proizvajalcev sem se namenoma ognila.

Kakšne izkušnje imate ostali?

Lep pozdrav!

D

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

3. apr 2006 21:14

Osebno teflonskih pekačev ne maram in jih tudi ne uporabljam. Skratka, če ti šarkelj ne gre iz modela pač namaži pekač z maščobo in posuj z malo moke ali drobtinami. Pozdravček!

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. apr 2006 22:06

Imam pekače iz različnih snovi, vendar jih VEDNO namažem z maslom in posujem z moko - skorja z drobtinami mi ni všeč, največkrat jih posujem z ostro moko, če jo imam. Mislim, da je tudi v navodilih za teflonske pekače pisalo, da jih je treba namazati, in tako tudi delam. Menda naj bi samo pri silikonskih pekačih mazanje ne bilo potrebno, a na kakšnih nemških kuharskih forumih sem prebrala, da je pri testu brez maščobe (npr. biskvitu) vseeno boljše tudi silikonski pekač namazati. teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. apr 2006 8:12

Jaz uporabljam olje, ki se našprica v pekač, zelo enostavno in elegantno. Sploh za pekače za šarkelj...

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

4. apr 2006 8:28

Več vrst je teflonskih pekačev,jaz imam dva za srnin hrbet,različnih proizvajalcev,pa moram tud enega namazat in posut.Je bla tud cena drugačna,ko jem ju kupovala: Za šarkelj imam pa glinene,ravno tako jih namažem in posujem z piškotnimi drobtinami. Tulec pa vedno ovijem v alo folijo,je nejbolj sigurno,da se kaj ne poškoduje,ko ga stresam ven. pozdrav valerija val

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

4. apr 2006 8:39

lidika, kje dobiš olje za špricat ? Včasih se ga je dobilo, zdaj ga pa ne najdem več !! lp, Robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. apr 2006 11:14

Olje v spreju videvam v bolje založenih samopostrežnicah. jaz ga imam vedno na zalogi za pekače. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. apr 2006 11:29

Jaz ostajam pri mazanju pekačev konzervativna, zdi se mi, da ima skorjica toliko boljši okus, če so namazani z maslom (NE z margarino in NE z oljem). Priznam pa, da mi mazanje pekačev ni ravno v veselje, posebno pri šarklju in srninem hrbtu. A tudi to mine in ko imam npr. za potice (ki jih tudi pečem v babičinih okroglih pekačih s tulcem) namazane pekače za potico in štruklje (= obrezke), se mi zdi, da je polovica dela že narejena. teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. apr 2006 11:36

To maščobo se dobi v marketih na oddelku za peko. pa niti ne vem, a je olje, a je maslo... Skratka, pekač za šarkelj se krasno namaže. Teta torta, že dvakrat sem pekaš za potico, glinst s tulcem mazala na roke. Bljak! Bom poizkusila s tem na šprico. Hja, čez lužo sem kupila to olje že pred leti in je super. So imeli take velike doze, mi je ena gospa pokazala, kako enostavno se pošprica, pa peče palačinke, pa vse ostale stvari... Se mi je že takrat zdelo super, tudi moji mami je bilo všeč...

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

4. apr 2006 13:53

Kaj pa če pekač namažete s čopičem? Tako jaz delam, ker so mi oljni prsti zoprni, za maščobo v dozah za špricanje pa nisem čisto prepričana, da ne bo prej žarka, preden jo bom porabila. Ker pa je tema teflonski pekači - jaz namažem vsak pekač, tudi teflonski in celo ilikonski. Se mi je že prevečkrat zgodilo, da kakšen biskvit ali pa potica nista šla iz ozkega pekača drugače kot po koščkih. Potem smo jih pa bolj "na skrivaj" pojedli :)) Danca

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

4. apr 2006 13:59

Za olje se dobijo tudi posebne stekleničke z nastavkom za špricanje, tako da v njih sproti nalivate olje, ki vam ustreza. Videno v Müllerju in katalogih. Imam doma, samo je še v škatlici, tako da ne morem rečt kako se obnese. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti